Jsme výhradními distributory španělské značky CleanBing!. Tato značka je inovátorem ve světe lezectví. Firmu založil horolezec Marco Jubes, který je nejen lezcem, ale také trenérem belgické horolezecké reprezentace.

Založil firmu s cílem vnést do lezeckého sportu také čistotu. Obecně se horolezecké stěny, chyty a další lezecké vybavení špatně čistí, obzvláště, je-li ušpiněno magnesiem. Vyvinul proto produkt, který si s těmito a mnohými dalšími nečistotami umí poradit. Navíc se dá použít nejen na lezeckou stěnu, ale také na podlahy a další povrchy v tělocvičnách, šatnách, ale i recepcích. Zároveň jde společnost směrem, kdy se snaží přistupovat s respektem k životnímu prostředí. Produkty jsou biologicky odbouratelné.

Web našeho partnera: www.cleanbing.cat

Clean Bing! – Čistič lezeckého vybavení

můžete nákoupit online na našem eshopu https://www.cleaning-shop.cz/clean-bing-cistic-na-lezecky-material

Clean Bing! je čistící a dezinfekční prostředek, který byl vyvinut speciálně pro čištění lezeckých potřeb, jako jsou lezecké chyty, stěny, karimatky apod. Účinně odstraňuje zbytky nánosů hořčíku (Magnesia), solí (potu) a gumy z lezeckých bot. Jde o pH neutrální prostředek s antikorozivním aditivem umožňující aplikaci přímo na lezeckou stěnu.

Možnosti aplikace:
Ponoření: Při ponoření nařeďte prostředek vodou 1:5. Chyty namočte a nechte ponořené 10 – 30 minut. Poté chyty jednoduše opláchněte vodou. Roztok můžete použít opakovaně v závislosti na tom, jak moc byl předchozí chyt znečištěn. Pro optimální čištění se doporučuje vždy roztok připravit znovu.

Postřikem: Postříkejte chyty/plochy, které chcete vyčistit čisticím prostředkem naředěným s vodou v poměru 1:5. Nechte několik minut působit, poté opláchněte. V případě odolných skvrn nebo silných nánosů hořčíku apod. se doporučuje použít kartáč a nečistoty vydrhnout nebo použít hadřík (na karimatky, žíněnky).

Prostředek lze použít na stěny a žíněnky v kombinaci s parním čističem.

Clean Bing! Shoes – Čistič na lezečky

můžete nákoupit online na našem eshopu https://www.cleaning-shop.cz/clean-bing-shoes-cistic-na-lezecky

Přípravek určený pro účinnou prevenci a eliminaci zápachu ze sportovní obuvi, zejména z lezeček, ale i dalších sportovních bot. Eliminuje zápach způsobený potem a některými mikroorganismy.

Pomáhá udržovat hygienu a zároveň zanechává příjemnou vůni. Má dezinfekční účinek.

Aplikace je jednoduchá: Nastříkejte na boty/předmět, který chcete očistit a provonět a nechte odpařit/uschnout. Před dalším použitím počkejte na úplné odpaření/usušení.